Sharkoon QB ONE 4044951016433

Sharkoon QB ONE Kompaktní počítačová skříň formátu Mini ITX. Díky chytře uspořádaným ovládacím prvkům a portům lze skříň využívat horizontálně i vertikálně. Horní panel je...
1 362 Kč
Doprava zdarma, Skladem
Garantovaný nákup z Mironet.cz

Do 3 dnů • 1 varianta109 Kč100 % • 1 190 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma97 % • 61 384 recenzíShop roku 2023 - VítězDalší informace

Typ

Zdroj ve skříni
Barva
černá

Sharkoon QB ONE

Kompaktní počítačová skříň formátu Mini ITX. Díky chytře uspořádaným ovládacím prvkům a portům lze skříň využívat horizontálně i vertikálně. Horní panel je osazen jedním 120 mm ventilátorem. Skříň je dodávána bez zdroje.

ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE

• Provedení skříně: Mini ITX
  • Externí pozice: ne
  • Interní pozice: 1 x 2,5", 2 x 3,5"
  • Kompatibilita základní desky: mini-ITX
  • Zdroj: bez zdroje
  • Konektory na horním panelu: 2 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 2 x audio jack
  • Rozměry: 368 x 225 x 180 mm
  • Hmotnost: 3 kg
  • Barva: černá

1zákazník doporučuje produkt

• Je taková hezká a malá a líbila se mi. Podpora ATX zdroje. Výrobce udává, že pouze nemodulární zdroj, ale myslím, že by to tam poskládat šlo.
    • Příliš mnoho kompromisů. Zapomeňte na mechaniku. Pouze externí. Výrobce uvádí, že by tam šla dát karta o délce 31 cm. Abych tam dostal Sapphire Pulse RX 570 OC ( 26 cm ), musel jsem roznýtovat roh a po instalaci karty zase snýtovat. Ale před touto operací nejdřív instalovat pevné disky protože pak se nedostanete ke šroubku ... A hádejte, kdy jsem to zjistil :-)

Prostě se mi zalíbila a pak mě zaskočilo, co všechno se bude muset upravit, aby to bylo, jak chci. Je to velice kompromisní záležitost a nečekal jsem tolik "ale". Zdroj je schovaný uvnitř bez možnosti dostat se k vypínači. Někomu to vadit nemusí, mě to vadí velmi. Takže malá úprava v zadní části skříně, protažení kabelů od vypínače zdroje, kvůli kterému se musel vyřezat malý otvůrek pro vypínač a hotovo. Ventilátor fouká přes dno ven ze skříně. Takže je potřeba zvážit kolik ventilátorů se dokoupí a kam se umístí. I když skříň už nějaký má. Boží je, že i tahle skříň pojme vodníka a všechno přesně zapadne kam má. Mini ITX deska (moje první ) mě zaskočila blízkostí slotů pamětí a protože jsem koupil ADATA XPG a použil box k Ryzen 5 3600, musel jsem sundat vnější část ventilátoru a kousek odřezat, aby se RAM neopíraly. Může za to, to vodní chlazení. Takže třeba Kingston by problém mít neměl. Má 2x USB a 2x USB 3 na čelním panelu, ale chybí mi tlačítko restart ( jsem holt konzerva ) a tak další mikrospínač hned vedle vypínače zdroje zezadu. Třeba ho vůbec nebudu potřebovat, ale kdo ví. Dostala mě nemožnost interní DVD mechaniky. Naivně jsem se domníval, že bude skrytá v čelním panelu. Místo na SLIM tam je. Takže smolíček a připlatit 700 Kč za externí. Ale pořád jsem si jistý, že je to super skříň, kterou můžu mít na stole. Teď tam mám ještě starou HD 7770, ale plánuju RX 570. Mám tam 500w zdroj a nemám vyšší ambice. Nicméně místa je tam dost. Ve výsledku to vypadá takhle: GB Aorus miniITX B450 ( nutný upgrade biosu ) - má dobrou napájecí kaskádu a inegrovaný zvuk , takže budeme taktovat, kam chladič dovolí nebo koupím vodníka, Ryzen 5 3600, ADATA XPG 3200 cl16 ( ale údajně se dá dostat na cl14 ), v M 2 je NVMe 500 GB Intel a pak 2 TB HDD, pod který se vejde ještě jeden SSD 2,5". Instalaci jsem dělal z DVD ale připojeným na sata se sundaným víkem ( malá improvizace ). Trochu opatrnosti je třeba při manipulaci, protože barva se docela snadno sedře. Nicméně výsledek je velmi uspokojivý. Ta skříň i přes pro někoho zásadní nedostatky zůstává dobrou volbou pro miniITX desku a podpora ATX zdroje je víc plus než mínus za absenci DVD mechaniky. Zpracování je dobré až na ten lak, co se rád škrábe, takže uvidíme, co s tím udělá umístění na stole. Za ty prachy super, ale doporučit ji nemůžu kvůli těm kompromisům. Já jsem spokojený, ale jiný být nemusí.

• , zakoupeno v suntech.cz

Velmi pěkná