Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více


Poradna PC skříně

Jak vybrat PC skříň?

Před výběrem PC skříně je třeba si uvědomit, že na trhu je poměrně velké množství druhů skříní, které se od sebe liší svými rozměry a možnostmi pojmout různá zařízení (disky, mechaniky). Je proto důležité stanovit si kolik místa na PC skříň máme a kolik zařízení budeme potřebovat připojit.

Rychlé odkazy:
mini ITX - velmi malé skříně vhodné pro stavbu designového PC
mini, micro ATX - Vhodná skřín pro svatbu běžného PC
ATX - Skříň vhodná ke stavbě PC, kdy bude potřeba více místa na mechaniky, nebo na vnitřní hardware.
Big Tower - Vhodné na stavbu vysoce výkonných PC se spoustou místa pro rozšíření.
HTPC, CUBE - Skříně vhodné pro stavbu multimediálních PC.


Osvědčení výrobci:Eurocase, Thermaltake, Gigabyte, Foxconn

 

Jaký druh skříně vybrat?

Výrobci v dnešní době nabízejí několik druhů PC skříní, které se od sebe liší rozměry a počtem pozic, do kterých lze namontovat další zařízení. Pozice máme o rozměru 3.5 a 5.25 palce.

 

Jaký výkon zdroje je třeba?

PC skříně je možné zakoupit bez napájecího zdroje i sním (to častěji). V případě že budete kupovat PC skříň vybavenou napájecím zdrojem, dejte si dobrý pozor, aby byl dost silný a utáhl celou vaší sestavu. Jednotlivé díly ve vašem PC mají svou spotřebu a obzvláště u herních PC se může stát, že by vám zdroj nemusel stačit.

 

Co můžu od moderních PC skříní očekávat?

Dnes již standardním vybavením  PC skříní jsou audio a usb vstupy/výstupy na čele skříně. Za pomoci audio vstupů můžeme pohodlně připojit sluchátka nebo mikrofon a do usb vstupů další zařízení využívající připojení pomocí usb. Jako další, již ne tolik standardní součást vybavení skříní, je možné vidět grafické displeje, které nám zprostředkují informace o teplotě uvnitř PC skříně, rychlosti otáčení jednotlivých ventilátorů a v případě lepších modelů umožní i jejich regulaci. Dále je se možné setkat s různými nestandardními až futuristickými designy, různými barvami poosvětlení, prosklenými bočnicemi a podobně.

 

Závěr

Se vzrůstající cenou PC skříní lze očekávat zlepšení konstrukčních materiálu, jsou využívány tlustší plechy, které nerezonují jako ty slabé, dále jsou skříně osazeny silnějšími zdroji, můžeme očekávat více usb vstupů, digitální displeje, sledování a regulaci otáček ventilátorů. Je proto důležité určit si pro jakou práci budu počítač používat a podle toho skříň vybírat, abychom se vyhnuli zbytečnému utrácení, nebo naopak abychom nebyli zklamání z nedostatečných funkcí

 

Vybrat PC skříň podle parametrů

 

Porovnat pc skříně