LC Power LC-1340mi 75W

mITX
2.086 kg

• , zakoupeno v Mironet.cz

• miniaturní rozměry
    • tlačítko RESET (je to zajímavé, ale není poslední roky zvykem jej na čelní panel umisťovat)
    • Zdroj bez větráku (ten jsem zatím nezkoušel, pro danou sestavu už jsem měl jiný, ale časem vyskouším a pokud to půjde, zkušenosti doplním)
    • nekvalitní lak, na několika místech se oprýskal zejména pod šroubky ventilátorů a krytu, kde to nevadí (vlastně to zepředu není vůbec vidět)

Již delší dobu jsem sháněl nějaký case pro D510MO, který mi nějakým nedopatřením zbyl (myslel jsem, že je chybný, koupil jsem náhradu, pak se ukázalo, že za to můžou paměti ...). Aby to nebylo tak jednoduché, měl jsem pro sestavu vyhlédnuté místečko, kde byl poměrně omezený prostor (65x200 (max 250) mm). No a tento case tam pasuje přesně (to že je o 5 možná 10 mm širší nevadí).
    Na předním panelu je zapínací tlačítko a reset (možná je míněný jako suspend) a dvě ledky. Nic víc. Pro daný účel to naprosto vyhovuje, veškeré připojení (což je v mém případě nápájení, USB tuner a počítačová síť) je zezadu či uvnitř. Pokud bych trval na předním USB nebo audio, sáhnul bych po jiném typu - výběr je sice malý, ale dostatečný.
    Vzhledem k tomu, že jsem měl již sestavu rozchozenou na stole s jiným zdrojem (pico-psu), nevyužil jsem ten dodávaný, ale už pro něj mám využití jinde. Bohužel cena několika case jiného typu bez zdroje byla vyšší, kromě toho se svými rozměry nebo provedením hodily méně.

Ještě pár komentářů k hodnocení:
    LED svítí opravdu hodně. Musel jsem modrou bodovku nahradit zelenou difuzní (rozptylkou). (Po nahrazení zelenou ledkou alá LQ100 z mých zásob je svítivost tak akorát, červenou jsem nechal, ale i ta by zasloužila náhradu - nevím, ale posledních 10 letech se výrobci všeho doslova zhlédli ve vysoce svítivé modré, mnohdy ke škodě dojmu ze zařízení.)
    Ventilátory nejsou součástí dodávky, ale doplněním běžných 40 mm ventilátorů (zapomněl jsem koupit, takže jsem tam dal nějaké, "co dům dal") je skříň naprosto tichá, za předpokladu, že běží regulace (použitý MB při zapnutí napájení ventilátory roztočí naplno, což je dost hlučné a asi minutu je zpomaluje, ale potom je drží na tak nízkých otáčkách (i po resetu), že neni slyšet nic a jen skrze otvory vidím, že se opravdu točí). Tento bod hodnocení tedy záleží na použitém materiálu (ventilátory), případně i nastavení systému (regulace a případně její nastavení).
    Instalace hw uvnitř je celkem bez problémů v rámci možností, které skříň poskytuje (tedy MB a jeden disk 2,5").
    Myslím, že mohu doporučit. Samozřejmě před nákupem je potřeba zkontrolovat podle datasheetu rozměry a možnosti skříně s ohledem na instalovaný hw a na dost omezené vyhrazené místo.

Update (6/2015): Síťový zdroj se ukázal býti velmi dobrým. Použil jsem ho pro omlazení jednoho historického počítače (nepřítomnost napětí -12 mu zřejmě nevadí, z toho jsem měl největší strach). Příkon v klidovém stavu je nějakých 0,6W (cca 1% nominálu), příkon počítače je 48W se starým AT zdrojem to bylo 55W, ovšem v klidovém stavu to vzhledem k principu AT byla nula (MB tohoto počítače má připojení na oba, zřejmě z doby, kdy se nevědělo jestli ATX přetrvá). Zkoušel jsem i svůj oblíbený průmyslový zdroj řady RS (RS-150-12) ale ten má v klidu naprosto neakceptovatelných 7,5W (5% nominálu), takže před dodávaným zdrojem nezbývá než smeknout.

Typ
Mini-ITX
Zdroj ve skříni
Formát základní desky
mITX
2.086 kg

LC POWER LC-1340mi, mini-ITX, 75W externí zdroj Specifikace: Motherboard: mini-ITX Pozice HDD 2,5" 1x Materiál: Železo Chlazení: 2x 40mm ventilátor (neosazeno) Rozměry: 60 x 220 x 200 mm Hmotnost: 2,086kg Zdroj: externí adaptér max. 75W, 6,5 A Konektory: 20-Pin, 12V 4-Pin, 1xSATA Stojánek.

1zákazník doporučuje produkt
  • , zakoupeno v Mironet.cz